KEMET LDEEA2100MA0N00
Part No.:
LDEEA2100MA0N00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP FILM 10000PF 20% 100VDC 1206
Shipping
LDEEA2100MA0N00 Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)