KEMET LDECC2470MA5N00
Part No.:
LDECC2470MA5N00
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
CAP FILM SMD PEN
Shipping
LDECC2470MA5N00 Information
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" L x 0.130" W (4.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)