KEMET LDECA2330MA0N00
Part No.:
LDECA2330MA0N00
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 50VDC 1206
Shipping
LDECA2330MA0N00 Information
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
40V
Voltage Rating - DC:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)