Taiyo Yuden LCXNE3030MKT220MN
Part No.:
LCXNE3030MKT220MN
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 500MA 756MOHM SMD
Shipping
LCXNE3030MKT220MN Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
630mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)