Taiyo Yuden LCXND6060WHL680MMG
Part No.:
LCXND6060WHL680MMG
Description:
FIXED IND 68UH 770MA 546MOHM SMD
Shipping
LCXND6060WHL680MMG Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
770 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
420mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)