Taiyo Yuden LCXND6060WHL470MMG
Part No.:
LCXND6060WHL470MMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Description:
FIXED IND 47UH 920MA 390MOHM SMD
Shipping
LCXND6060WHL470MMG Information
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
300mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)