Taiyo Yuden LCXND6060WHL220MMG
Part No.:
LCXND6060WHL220MMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 1.4A 175.5MOHM SM
Shipping
LCXND6060WHL220MMG Information
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
135mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
12MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)