Taiyo Yuden LCXND5050YKL220MMG
Part No.:
LCXND5050YKL220MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 1.4A 163.8MOHM SM
Shipping
LCXND5050YKL220MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
126mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)