Taiyo Yuden LCXND5050YAL2R2NMG
Part No.:
LCXND5050YAL2R2NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 28.6MOHM SM
Shipping
LCXND5050YAL2R2NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.7 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
22mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
42MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)