Taiyo Yuden LCXND5050WDL2R2NMG
Part No.:
LCXND5050WDL2R2NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.1A 34.8MOHM SM
Shipping
LCXND5050WDL2R2NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.1A
DC Resistance (DCR):
29mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
51MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)