Taiyo Yuden LCXND5050WDL150MMG
Part No.:
LCXND5050WDL150MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 15UH 1A 204 MOHM SMD
Shipping
LCXND5050WDL150MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
170mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)