Taiyo Yuden LCXND5050WDL100MMG
Part No.:
LCXND5050WDL100MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 10UH 1.2A 150 MOHM SMD
Shipping
LCXND5050WDL100MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)