Taiyo Yuden LCXND5050PKT4R7NMG
Part No.:
LCXND5050PKT4R7NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 120MOHM SMD
Shipping
LCXND5050PKT4R7NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.05A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
41MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)