Taiyo Yuden LCXND5050PKT3R3NMG
Part No.:
LCXND5050PKT3R3NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.7A 96 MOHM SMD
Shipping
LCXND5050PKT3R3NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
2.35A
DC Resistance (DCR):
80mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
48MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)