Taiyo Yuden LCXND5050PKT220MMG
Part No.:
LCXND5050PKT220MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 550MA 540MOHM SMD
Shipping
LCXND5050PKT220MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
550 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)