Taiyo Yuden LCXND5050MKT3R3MMG
Part No.:
LCXND5050MKT3R3MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.45A 192MOHM SM
Shipping
LCXND5050MKT3R3MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.45 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
160mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
48MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)