Taiyo Yuden LCXND5050MKT150MMG
Part No.:
LCXND5050MKT150MMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 15UH 640MA 804MOHM SMD
Shipping
LCXND5050MKT150MMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
640 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
DC Resistance (DCR):
670mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)