Taiyo Yuden LCXND3030QKT6R8MNG
Part No.:
LCXND3030QKT6R8MNG
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 6.8UH 880MA 192MOHM SM
Shipping
LCXND3030QKT6R8MNG Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
880 mA
Current - Saturation (Isat):
870mA
DC Resistance (DCR):
160mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
36MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)