Taiyo Yuden LCXND3030QKT4R7MNG
Part No.:
LCXND3030QKT4R7MNG
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.04A 144MOHM SM
Shipping
LCXND3030QKT4R7MNG Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.04 A
Current - Saturation (Isat):
1.02A
DC Resistance (DCR):
120mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)