Taiyo Yuden LCXND3030QKT220MNG
Part No.:
LCXND3030QKT220MNG
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 470MA 624MOHM SMD
Shipping
LCXND3030QKT220MNG Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
470mA
DC Resistance (DCR):
520mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)