Taiyo Yuden LCXND3030QKT1R0NNG
Part No.:
LCXND3030QKT1R0NNG
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 1UH 2.1A 36 MOHM SMD
Shipping
LCXND3030QKT1R0NNG Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.1A
DC Resistance (DCR):
30mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)