Taiyo Yuden LCXND2020MKT3R3M0G
Part No.:
LCXND2020MKT3R3M0G
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.02A 190MOHM SM
Shipping
LCXND2020MKT3R3M0G Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.02 A
Current - Saturation (Isat):
1A
DC Resistance (DCR):
190mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)