Taiyo Yuden LCRNJ12575GL220MN
Part No.:
LCRNJ12575GL220MN
Description:
FIXED IND 22UH 4.05A 31.2MOHM SM
Shipping
LCRNJ12575GL220MN Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.05 A
Current - Saturation (Isat):
5.5A
DC Resistance (DCR):
26mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)