Taiyo Yuden LCRNJ12575GL100MN
Part No.:
LCRNJ12575GL100MN
Description:
FIXED IND 10UH 5.55A 18.72 MOHM
Shipping
LCRNJ12575GL100MN Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.55 A
Current - Saturation (Isat):
7.65A
DC Resistance (DCR):
15.6mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)