Taiyo Yuden LCRNJ12565GL220MN
Part No.:
LCRNJ12565GL220MN
Description:
FIXED IND 22UH 3.91A 37.2MOHM SM
Shipping
LCRNJ12565GL220MN Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.91 A
Current - Saturation (Isat):
4.2A
DC Resistance (DCR):
31mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)