Taiyo Yuden LCRNJ10145GL152MN
Part No.:
LCRNJ10145GL152MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 1.5MH 270MA 4.44OHM SM
Shipping
LCRNJ10145GL152MN Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LCRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
360mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)