Taiyo Yuden LCENA2520MKT3R3M0NK
Part No.:
LCENA2520MKT3R3M0NK
Package:
1008 (2520 Metric)
Shipping
LCENA2520MKT3R3M0NK Information
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
131mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)