Taiyo Yuden LCENA2016MKTR47M0NK
Part No.:
LCENA2016MKTR47M0NK
Package:
0806 (2016 Metric)
Shipping
LCENA2016MKTR47M0NK Information
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
4.8A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0806
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)