Taiyo Yuden LCCNF2012KKTR47MA
Part No.:
LCCNF2012KKTR47MA
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
INDUCTOR MULTILAYER 0.47UH 0805
Shipping
LCCNF2012KKTR47MA Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.8 A
Current - Saturation (Isat):
3.8A
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)