Taiyo Yuden LCCNF1608KKTR47MA
Part No.:
LCCNF1608KKTR47MA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
INDUCTOR MULTILAYER 0.47UH 0603
Shipping
LCCNF1608KKTR47MA Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
65mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)