Taiyo Yuden LAYPH10060DL680MGA
Part No.:
LAYPH10060DL680MGA
Description:
FIXED IND 68UH 1.7A 121MOHM SMD
Shipping
LAYPH10060DL680MGA Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
101mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.248" (6.30mm)