Taiyo Yuden LAYPH10060DL221MGA
Part No.:
LAYPH10060DL221MGA
Description:
FIXED IND 220UH 950MA 384MOHM SM
Shipping
LAYPH10060DL221MGA Information
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
660 mA
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.248" (6.30mm)