Taiyo Yuden LAYPH10060DL101MGA
Part No.:
LAYPH10060DL101MGA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 100UH 1.4A 203MOHM SMD
Shipping
LAYPH10060DL101MGA Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LAYP
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
930 mA
Current - Saturation (Isat):
1.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
169mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.248" (6.30mm)