Taiyo Yuden LAXHG6060YEL3R3MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL3R3MMR
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 3.3UH SMD
Shipping
LAXHG6060YEL3R3MMR Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
28mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)