Taiyo Yuden LAXHG6060YEL331MMR
Part No.:
LAXHG6060YEL331MMR
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 330UH SMD
Shipping
LAXHG6060YEL331MMR Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
550mA
DC Resistance (DCR):
1.872Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)