Amphenol ICC (Commercial Products) L77TWD36W4SMP3SV4FRM6
Part No.:
L77TWD36W4SMP3SV4FRM6
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS R/A SOLDER
Shipping
L77TWD36W4SMP3SV4FRM6 Information
Number of Positions:
36 (32 + 4 Power)
Number of Rows:
3
Shell Size, Connector Layout:
5 (DD, D) - 36W4
Contact Type:
Signal and Power
Flange Feature:
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Current Rating (Amps):
7.5A
Backset Spacing:
0.319" (8.10mm)