Amphenol ICC (Commercial Products) L77TWB17W2SMCSV4FRM6
Part No.:
L77TWB17W2SMCSV4FRM6
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
L77TWB17W2SMCSV4FRM6 Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Coax)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Backset Spacing:
0.319" (8.10mm)