Amphenol ICC (Commercial Products) L77TWB17W2SHCSV
Part No.:
L77TWB17W2SHCSV
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SOLDER
Shipping
L77TWB17W2SHCSV Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Coax)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)