Amphenol ICC (Commercial Products) L777TWC21WA4PHCSV4R
Part No.:
L777TWC21WA4PHCSV4R
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connector Assemblies
Package:
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
Shipping
L777TWC21WA4PHCSV4R Information
Manufacturer:
Series:
TW
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Style:
D-Sub, Combo
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
21 (17 + 4 Coax)
Number of Rows:
2
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Type:
Coax and Signal
Flange Feature:
Board Side (4-40)
Termination:
Solder
Primary Material:
Shell Material, Finish:
Steel, Tin Plated
Contact Finish:
Gold
Contact Finish Thickness:
30.0µin (0.76µm)
Ingress Protection:
Material Flammability Rating:
Current Rating (Amps):
Backset Spacing:
0.406" (10.30mm)