Amphenol ICC (Commercial Products) L717TWB17W2PCSY
Part No.:
L717TWB17W2PCSY
Description:
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Shipping
L717TWB17W2PCSY Information
Number of Positions:
17 (15 + 2 Coax)
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 17W2
Flange Feature:
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps):
0.5A, 7.5A