Amphenol ICC (Commercial Products) L717TWB13W3PMCSV4F
Part No.:
L717TWB13W3PMCSV4F
Description:
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SOLDER
Shipping
L717TWB13W3PMCSV4F Information
Number of Positions:
13 (10 + 3 Coax)
Shell Size, Connector Layout:
3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Flange Feature:
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Backset Spacing:
0.319" (8.10mm)