CEC Xtal L-3-6-156.25M-50-4085
Part No.:
L-3-6-156.25M-50-4085
Manufacturer:
CEC Xtal
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
OSC 156.25M 50ppm -40~85 HCMOS S
Shipping
L-3-6-156.25M-50-4085 Information
Manufacturer:
CEC Xtal
Series:
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)