KYOCERA AVX L08058R2DEWTR
Part No.:
L08058R2DEWTR
Description:
FIXED IND 8.2NH 750MA 120MOHM SM
Shipping
L08058R2DEWTR Information
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±0.5nH
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
3.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)