KYOCERA AVX L08055R6CEWTR
Part No.:
L08055R6CEWTR
Description:
FIXED IND 5.6NH 750MA 100MOHM SM
Shipping
L08055R6CEWTR Information
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
4.6GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)