KYOCERA AVX L08054R7CEWTR
Part No.:
L08054R7CEWTR
Description:
FIXED IND 4.7NH 750MA 100MOHM SM
Shipping
L08054R7CEWTR Information
Inductance:
4.7 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
750 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
5.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)