KYOCERA AVX L08052R7CEWTR
Part No.:
L08052R7CEWTR
Description:
FIXED IND 2.7NH 1A 80 MOHM SMD
Shipping
L08052R7CEWTR Information
Inductance:
2.7 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
42 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)