KYOCERA AVX L08051R8BEWTR\500
Part No.:
L08051R8BEWTR\500
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED INDUCTOR
Shipping
L08051R8BEWTR\500 Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Inductance:
1.8 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)
  • L08051R8BEWTR\500
  • L08051R8BEWTR\500 PDF
  • L08051R8BEWTR\500 Datasheet
  • L08051R8BEWTR\500 Specifications
  • L08051R8BEWTR\500 Images
  • Buy L08051R8BEWTR\500
  • L08051R8BEWTR\500 Price
  • L08051R8BEWTR\500 Distributor
  • L08051R8BEWTR\500 Supplier
  • L08051R8BEWTR\500 Wholesale
  • Include Parts
  • Popular Search
The following parts include "L08051R8BEWTR\500" in Silicon Labs L08051R8BEWTR\500.