KYOCERA AVX L0805150JEWTR
Part No.:
L0805150JEWTR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 15NH 750MA 200MOHM SMD
Shipping
L0805150JEWTR Information
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
Accu-L®
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Thin Film
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
36 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant:
2.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
450 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.04mm)