KYOCERA AVX KOVTJ10MENDCAB
Part No.:
KOVTJ10MENDCAB
Description:
10 MHZ OCXO TH 20X20MM (J PACKAG
Shipping
KOVTJ10MENDCAB Information
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±20ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.810" L x 0.810" W (20.60mm x 20.60mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)