KYOCERA AVX KOVTJ10MDNCBCB
Part No.:
KOVTJ10MDNCBCB
Description:
10 MHZ OCXO TH 20X20MM (J PACKAG
Shipping
KOVTJ10MDNCBCB Information
Frequency:
10 MHz
Function:
Output:
CMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.810" L x 0.810" W (20.60mm x 20.60mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)